Futuroscope Cacahuètes caramélisées
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 2192kj (524 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 6 |
| Energy Value | 2192kj (524 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 16g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 16g |
| Saturated Fat | 4g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 13.333333333333334% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.3% |
| Saturated Fat Value | 4g |
| Score | 16 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 36g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 36g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rochambeau Cacahuètes Caramélisées (Similarity score: 2.34)
- Les Secrets De Lison Cacahuètes Caramélisées (Similarity score: 8.80)
- Kruidvat Kruidvat Croquants Au Sésame (Similarity score: 10.56)
- Lou Cocal Noix Du Périgord Aop Grillées Au Caramel (Similarity score: 10.75)
- Turron (Similarity score: 11.20)
- Turron Jijona A X (Similarity score: 12.89)
- Turrón De Jijona (Similarity score: 13.07)
- Almensur Turrón De Jijona (Similarity score: 13.07)
- Amki (Similarity score: 14.51)
- Gerblé,nutrition Et Santé S A S Croquant Miel Sésame (Similarity score: 14.56)
- Carrefour Vitalidad (Similarity score: 16.50)
- El Corte Inglés Empiñonadas (Similarity score: 16.55)
- M Torras Rafi Barreja De Fruita Seca (Similarity score: 17.00)
- Gerblé Croquant Miel Sésame (Similarity score: 17.25)
- Gut Bio Bio Knusperriegel Sesam (Similarity score: 19.18)