Funghi porcini sott’olio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 0kj (0 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 0kj (0 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.4g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.4g |
| Saturated Fat | 1.4g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 15.730337078651685% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.7% |
| Saturated Fat Value | 1.4g |
| Score | 4 |
| Sodium | 559.9999999999999mg |
| Sodium Points | 6 |
| Sodium Value | 560mg |
| Sugars | 0.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Croky Chips (Similarity score: 11.46)
- Pain Burger Cristal Carr (Similarity score: 14.01)
- Bon App Carrefour, Carrefour Bagel Poulet Tomate Bacon (Similarity score: 23.40)
- Especias Castillo S A De C V Red Habanero Hot Sauce, Extra Hot (Similarity score: 24.13)
- Margarine (Similarity score: 24.15)
- Pacific, Pacific Foods Of Oregon Inc Pacific Organic Vegetable Broth (Similarity score: 24.18)
- Le Gaulois Cuisses De Poulet Rôti (Similarity score: 24.50)
- Le Gaulois Cuisses De Poulet Roti (Similarity score: 24.50)
- Le Gaulois Cuisses De Poulet Roti (Similarity score: 24.50)
- Sugar Free Syrup (Similarity score: 25.91)
- Cocktail Onions (Similarity score: 26.08)
- Great Value Teriyaki Marinade (Similarity score: 26.31)
- Edeka Chicken Wings (Similarity score: 26.81)
- Cuisse De Canard Bio Cuite (Similarity score: 28.50)
- Filets De Poulet Roti (Similarity score: 29.17)