DELICIOUS TURKISH DELIGHT
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1602kj (383 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1602kj (383 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 85.8g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 85.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Comptoirs Bio Sucre De Coco Bio (Similarity score: 4.85)
- Confiserie Gida,gida Ptit' Bout Meringues Fantaisie (Similarity score: 7.06)
- X Treme X Treme Baby Sucker (Similarity score: 7.16)
- Fernand Tendre Meringue De Pâques (Similarity score: 7.24)
- Confiserie Gida,gida Meringues Fantaisie Aromatisées (Similarity score: 7.30)
- Calimouss Meringue Fantaisie (Similarity score: 7.30)
- Calimouss Meringues Fantasie (Similarity score: 7.30)
- Meringues Fantaisie (Similarity score: 7.30)
- Provenance Nature Bonbons Miel Seve De Pin (Similarity score: 7.82)
- Bonbons Au Miel (Similarity score: 8.05)
- Alpes Miel Bonbons Au Miel Eucalyptus (Similarity score: 8.06)
- Huilerie Richard Pastilles Miel (Similarity score: 8.06)
- Alpes Miel Bonbons Au Miel Nature (Similarity score: 8.06)
- Bonbons Nature 250g (Similarity score: 8.06)
- Ross Acquisition Inc Candy Jewelry (Similarity score: 8.30)