Delheize Thaise pompoen kokos soep
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 238kj (57 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 238kj (57 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.5g |
| Saturated Fat | 2g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 57.14285714285714% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 57.1% |
| Saturated Fat Value | 2g |
| Score | 2 |
| Sodium | 139.999997615816mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 140mg |
| Sugars | 2.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Blue Hill All Natural Yogurt (Similarity score: 15.29)
- Soupe Carotte Lait De Coco (Similarity score: 19.77)
- Coconut Sauced Chicken Bowl Tender Diced Chicken, Riced Cauliflower, Broccoli Florets, Chopped Spinach, & Tomatoes In A Seasoned Coconut Milk Sauce, Coconut Sauced Chicken (Similarity score: 19.81)
- Melkan Melkan Turkse Stijl Yoghurt (Similarity score: 21.79)
- Le Phare Du Cap Bon Harissa (Similarity score: 22.06)
- Pumpkin Curry Bisque (Similarity score: 22.73)
- Blue Hills Yogurt (Similarity score: 23.85)
- Sogel Fresh Cooked Mussels With Garlic Butter (Similarity score: 24.98)
- H E B Cold Soup (Similarity score: 25.01)
- Lala Lala 100 Sin Lactosa + Proteina (Similarity score: 26.16)
- Classic Latte Nitro Cold Brew Coffee, Classic Latte (Similarity score: 26.97)
- Rustico Soup (Similarity score: 27.48)
- Serrano Salsa (Similarity score: 28.80)
- Soupe (Similarity score: 28.99)
- Diamir Patatas Enteras (Similarity score: 29.07)