Decò Orecchiette
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1502kj (359 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1502kj (359 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13.5g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 16.666666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 16.7% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -1 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Decò Cortecce (Similarity score: 0.00)
- Orogiallo Orogiallo (Similarity score: 4.23)
- Orogiallo Pasta Le Orecchiette (Similarity score: 4.23)
- Orecchiette (Similarity score: 4.23)
- Flocons D'avoine (Similarity score: 4.31)
- Flocons D'avoine Quatre Céréales (Similarity score: 4.84)
- Avoine (Similarity score: 5.01)
- Boni Farine 9 Céréales Boni (Similarity score: 6.48)
- Pouce,auchan Coquillettes (Similarity score: 6.57)
- Auchan Spaghetti Qualité Supérieure (Similarity score: 6.57)
- Amor Benamor Vermicelles Amor Benamor (Similarity score: 6.58)
- Amor Benamor Pates Fell (Similarity score: 6.58)
- Primo Gusto Makaron Orzo Medium (Similarity score: 6.62)
- Melissa Fusilli (Similarity score: 6.62)
- Gustoni Hartweizen Fusilli (Similarity score: 6.71)