Darbo Fruchtreich
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 678kj (163 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 678kj (163 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 50 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 50 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 0.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.6g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 9 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 38g |
| Sugars Points | 8 |
| Sugars Value | 38g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Your Organic Nature Fruitbeleg Abrikozen (Similarity score: 6.49)
- Schwartau Extra Weniger Zucker Erdbeere (Similarity score: 6.52)
- Schwartau Extra Weniger Zucker Erdbeere (Similarity score: 6.86)
- Conad,verso Natura Frutta & Frutta Fragole (Similarity score: 8.13)
- Confiture Rhubarbe (Similarity score: 8.19)
- U Confiture Framboise Allégée (Similarity score: 9.40)
- Your Organic Nature Fruitbeleg Bos Vruchten (Similarity score: 9.41)
- Your Organic Nature Fruitbeleg Frambozen & Bessen (Similarity score: 9.46)
- Confiture Artisanale De Myrtilles (Similarity score: 10.34)
- Saveurs Attitudes Préparation De Fruit Aux Clémentines De Corse (Similarity score: 10.85)
- Cora Confiture Allégée Framboise (Similarity score: 10.97)
- Casino Confiture Délicieusement Fruitée (Similarity score: 11.40)
- Bonne Maman Frambozen (Similarity score: 11.41)
- Mamie Bio Ma Confiture Coing (Similarity score: 11.41)
- Torneo Mermelada De Albaricoque (Similarity score: 11.52)