Cremino
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 2222kj (532 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 6 |
| Energy Value | 2222.0kj (532 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.0g |
| Saturated Fat | 7.8g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 25.161290322580644% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25.2% |
| Saturated Fat Value | 7.8g |
| Score | 13 |
| Sodium | 40.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40.0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Veritas Patates Fritas (Similarity score: 17.90)
- Bonilla A La Vista Patatas Fritas Aceite De Oliva Sin Sal (Similarity score: 18.85)
- Ferrero Nutella (Similarity score: 19.56)
- Eroski Pastas Almendradas (Similarity score: 21.25)
- Monte Turia (Similarity score: 21.55)
- Gymqueen Quenella White Chocolate Geschmack (Similarity score: 24.84)
- Froiz Patatas Lisas Clásicas Sin Sal (Similarity score: 26.83)
- Women's Best Protein Creme, Chocolate (Similarity score: 27.32)
- Tostadas Estilo Casero (Similarity score: 27.45)
- Dileo Vivisano (Similarity score: 27.57)
- Delhaize Graines De Pavot (Similarity score: 28.01)
- Nice & Natural Roasted Nut Bars Peanut And Cashew (Similarity score: 30.51)
- Graines De Lin Brun (Similarity score: 30.58)
- Natu Food Graine De Lin Complet (Similarity score: 31.12)
- Weis No Salt Potato Chips (Similarity score: 31.68)