Cortilia Panna cotta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 527kj (126 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 527kj (126 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 2.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.1g |
| Saturated Fat | 5.1g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 63.74999999999999% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63.7% |
| Saturated Fat Value | 5.1g |
| Score | 7 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 12g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 12g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Boniboni Selection Yoghurt Op Griekse Wijze (Similarity score: 2.35)
- Auchan Yaourt À La Grecque Vanille (Similarity score: 2.46)
- Lidl Yaourt À La Grecque Vanille (Similarity score: 2.46)
- Nestlé Yaos Grecque (Similarity score: 3.08)
- Bio Village,marque Repère Crème Dessert Vanille Bio (Similarity score: 5.49)
- Dairy Farmers Classic Vanilla Yoghurt (Similarity score: 5.61)
- Pâturages Yaourt Et Crème Stracciatella (Similarity score: 5.69)
- Netto Yaourt & Crème Stracciatella (Similarity score: 5.69)
- Rochambeau Liégeois Saveur Café (Similarity score: 5.99)
- Mamie Nova Yaourt À La Grecque Sur Lit De Fruits (Similarity score: 6.43)
- Marks & Spencer Gooseberry & Elderflower Yogurt (Similarity score: 6.50)
- Eroski Yogur Griego Moras (Similarity score: 6.62)
- Dairy Farmers Thick & Creamy (Similarity score: 6.68)
- Yaos Aux Morceaux De Fraises (Similarity score: 6.84)
- Yaos, Le Yaourt A La Grecque (Similarity score: 6.85)