Christopher Ranch Christopher ranch, chopped garlic
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 929kj (223 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 929kj (223 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 85 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 85 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Christopher Ranch Chopped Garlic (Similarity score: 0.00)
- Christopher Ranch Crushed Garlic (Similarity score: 0.00)
- Prisca Confiture Tomate (Similarity score: 5.72)
- Avocat Hass Mûr À Point, Calibre 18, Pérou, Barquette 2 Pièces (Similarity score: 14.93)
- M De Turenne Abricots Moelleux (Similarity score: 16.64)
- Andros Fruit Me Up ! (Similarity score: 16.93)
- Florette Ananas Extra Sweet (Similarity score: 19.66)
- Gut&günstig,edeka, Gut & Günstig Ananas Scheiben (Similarity score: 21.94)
- Biolo Klock Mirabelles Au Sirop (Similarity score: 24.58)
- Marcas Food Distributors Mareli Corporation Coyoles Baby Coconuts (Similarity score: 24.65)
- Pur Jus De Pomme (Similarity score: 28.30)
- Vegetalia Ajo Negro Pelado (Similarity score: 28.87)
- Coop Apfelmus (Similarity score: 29.63)
- Italians Do It Better Crème De Poivrons Et Aubergines (Similarity score: 30.32)
- Figues Seches (Similarity score: 30.43)
Ingredients List
- Garlic
- Soya Oil
- Olive Oil
- E330
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)