Chocmod Guimauves Enrobées De Chocolat Noir
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1506kj (360 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1506kj (360 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 5.3g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 58.88888888888889% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 58.9% |
| Saturated Fat Value | 5.3g |
| Score | 19 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 59.1g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 59.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Favorina Guimauves De Noël Chocolat Noir (Similarity score: 7.69)
- Sl Sl Choco Banana 280g (Similarity score: 7.99)
- Bwrggold Gelee Bananen (Similarity score: 9.17)
- Alipende Sirope Caramelo (Similarity score: 12.29)
- Haribo Balla Stixx (Similarity score: 13.41)
- Turkish Delight (Similarity score: 13.77)
- Turkish Delight With Pistachio (Similarity score: 13.77)
- Hazer Baba Turkish Delight Finest Pistachio Rich (Similarity score: 13.77)
- Haribo Balla Stix Cola (Similarity score: 14.14)
- Swisslion Swisslion, Sl Choco Banana (Similarity score: 14.36)
- Wawel Mieszanka Krakowska Galaretki W Czekoladzie (Similarity score: 15.13)
- Haribo Haribo Balla Balla (Similarity score: 18.97)
- Jammin Delights Ginger Coconut Drops (Similarity score: 19.30)
- Lidl Ficeli (Similarity score: 19.85)
- Cola Cao Cola Cao Original (Similarity score: 20.25)