Chipirones entero relleno
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 732kj (175 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 732.0kj (175 calories/kcal) |
| Fiber | 1.6 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 14g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14.0g |
| Saturated Fat | 1.3g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 13.684210526315791% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.7% |
| Saturated Fat Value | 1.3g |
| Score | 1 |
| Sodium | 440.00000000000006mg |
| Sodium Points | 4 |
| Sodium Value | 440.0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Aiguillettes De Poulet Panées (Similarity score: 4.26)
- Leaderprice Filet De Limande Du Nord (Similarity score: 5.42)
- Prior Sprøbakte Nuggets (Similarity score: 6.59)
- Phare D' Eckmühl Rillettes De Saumon (Similarity score: 7.83)
- Lidl Supermercados S A U Nuggets De Pechuga (Similarity score: 8.11)
- Rügenfisch Lachsfilet In Senf Honig Creme (Similarity score: 8.77)
- Coop,grill Perfekt Fiskeburger Asian Style (Similarity score: 12.38)
- Filet De Limande Du Nord (Similarity score: 12.56)
- Traiteur De Cornouaille Filets De Cabillaud Panés En Bâtonnets Surgelés (Similarity score: 12.64)
- Traiteur De Cornouaille Filet De Cabillaud Panés En Bâtonnets (Similarity score: 12.64)
- Appel Feuer Röllchen (Similarity score: 12.98)
- Hawesta Lachs (Similarity score: 13.02)
- Lechef Couscous Royal (Similarity score: 13.33)
- Terrine Noix De St Jacques (Similarity score: 13.62)
- Polsoja Kiełbaski Sojowe W Przyprawie Paprykowej (Similarity score: 13.79)