Chabrior Gauffrette
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1820kj (435 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1820kj (435 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 20 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.1g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.1g |
| Saturated Fat | 6.5g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 68.42105263157895% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 68.4% |
| Saturated Fat Value | 6.5g |
| Score | 20 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 35.8g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 35.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chabrior Assortiment Glacier (Similarity score: 6.45)
- Dulcesol Cañas Extra Cacao (Similarity score: 16.02)
- Biscuits Mistral Chocobeurs (Similarity score: 17.93)
- Mistral Chocobeurs (Similarity score: 18.19)
- Mistral, Biscuits Mistral Chocobeurs Caramel (Similarity score: 18.19)
- Quatre Quarts (Similarity score: 19.36)
- Lunds & Byerls Cookie Pucks, Chocolate Decadence (Similarity score: 21.60)
- Schwarzauer Werke Corny Choko Mørk 50 G (Similarity score: 21.99)
- Oro, Rema 1000 Sjokoladelakris Med Lakrispulver (Similarity score: 22.19)
- Apidis Sas Galettes Au Miel (Similarity score: 22.37)
- S'mores Chewy Granola Graham Pieces, Chocolate Chunks & Marshmallow Flavoring Bars (Similarity score: 23.10)
- Mémé Georgette Spéculaas (Similarity score: 23.38)
- Dancing Cow Cake Roll Milk (Similarity score: 23.61)
- Tsc,tsc Food Products Gmbh Cake Roll Milk (Similarity score: 23.61)
- Carrefour Duo Glacier (Similarity score: 24.05)