Casino Saveurs d'Ailleurs Saveurs d'ailleurs, Riz Thaï Jasmin 5kg
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1540kj (369 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1540kj (369 calories/kcal) |
| Fiber | 0.4 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.4 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 6.7g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.7g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 0 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ryz,bon Ri, Bin Ri Reis Paraboiled Reis (Similarity score: 5.92)
- Edeka Fusilli Gluten Frei (Similarity score: 6.11)
- Seitz Suppennudeln Vermicelli (Similarity score: 6.11)
- Seitz Glutenfrei Seitz Bandnudeln (Similarity score: 6.96)
- Vivi Verde Coop, Vivi Verde, Coop Riso Bal Int Bio Viviv Coop G 500 (Similarity score: 7.12)
- Smaakt Riz Souffle (Similarity score: 7.48)
- Taureau Ailé Riz Méditerranéen De Camargue (Similarity score: 7.74)
- Les Moulins De Provence Torsades Maïs Et Riz (Similarity score: 8.55)
- Celnat Flocon 5 Céréales Toastés (Similarity score: 8.87)
- Biolife Płatki Jaglane Bio (Similarity score: 9.21)
- Oat Flour (Similarity score: 9.24)
- Gutbio Arroz Redondo Integral (Similarity score: 9.69)
- Gofio (Similarity score: 10.58)
- Mai Thai Aaa Jasmin Fagrant Rice (Similarity score: 10.61)
- Farine De Riz Brun (Similarity score: 10.70)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)