Casino Riz naturellement parfumé Thaï
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1523kj (365 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1523kj (365 calories/kcal) |
| Fiber | 1.6 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 8g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 10% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -1 |
| Sodium | 10.16mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 10.2mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Herkuless Rīsu Pārslas (Similarity score: 7.24)
- Basmati Und Wildreis (Similarity score: 7.65)
- Moulin Des Moines Farine De Petit Épeautre (Similarity score: 7.70)
- Moulin Des Moines Farine De Petit Épeautre (Similarity score: 7.70)
- Moulin Des Moines Billettes Au Quinoa (Similarity score: 7.90)
- Fiorini Pennes Rigate Bio (Similarity score: 9.63)
- Tartu Mill Riisihebeld (Similarity score: 9.84)
- Rewe,rewe Bio 5 Korn Müsli (Similarity score: 10.07)
- Conchiglioni (Similarity score: 10.44)
- Léa Nature Spaghetti Au Quinoa Tomate (Similarity score: 10.56)
- La Terra E Il Cielo Lasagne (Similarity score: 10.57)
- Auchan,l'oiseau Pâtes Mini Penne De Qualité Supérieure (6 Min Al Dente) (Similarity score: 10.70)
- Auchan,l'oiseau,auchan Production,groupe Auchan Pâtes Capellini De Qualité Supérieure (lot 2 X 500) (Similarity score: 10.70)
- Grain De Frais Maïs Pop Corn (Similarity score: 10.88)
- Auchan Serpentini (Similarity score: 11.01)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)