BUCURIA bucuria
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1966kj (470 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1966kj (470 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 24 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5.4g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.4g |
| Saturated Fat | 9.5g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 45.023696682464454% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 45% |
| Saturated Fat Value | 9.5g |
| Score | 24 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 57g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 57g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Opavia Opavia Kolonáda Czech Spa Wafers (Similarity score: 17.92)
- Coop Prix Garantie,prix Garantie,coop Dragées Mix Choco (Similarity score: 18.22)
- Torrone (Similarity score: 18.40)
- Elmer Chocolate, Elmer Candy Corporation Elmer Chocolate, Pj's Coffee, Coffee Truffles (Similarity score: 20.36)
- Boni Assortiment De Macarons (Similarity score: 21.12)
- Doulton Luxury Assorted Chocolates (Similarity score: 21.50)
- Carrefour Œufs Feuilletes Chocolats Lait & Noir (Similarity score: 21.68)
- Laura,kandia Dulce Cremă Căpșuni (Similarity score: 22.32)
- Lindt Sensation Fruit (Similarity score: 24.17)
- Cake Angels, Morrisons Sweetie Pie (Similarity score: 24.19)
- Excelium Pralines (Similarity score: 24.73)
- Ahold Trail Mix (Similarity score: 24.97)
- Jumbo Baking Chips (Similarity score: 25.69)
- Lindt Marzipan (Similarity score: 25.90)
- Antiu Xixona Tubettos Barquillos Al Chocolate (Similarity score: 25.92)
Ingredients List
- Declarație Nutritională Proteine
- Grăsimi
- Din Care
- Din Care Zaharuri
- Sare
- Valoarea Energetică Kj
- Kcal Data Fa
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)