Buch Nudelspezialitäten, Roßberg Sonntags Knöpfle
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1530kj (366 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1530.0kj (366 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13.0g |
| Saturated Fat | 0.8g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 32.0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 32.0% |
| Saturated Fat Value | 0.8g |
| Score | -1 |
| Sodium | 40.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40.0mg |
| Sugars | 3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Franprix Tagliatelles Aux Oeufs (Similarity score: 4.00)
- Tagliatelle A La Truffe (Similarity score: 4.38)
- Tagliatelles À La Truffe Blanche 250 G Giuliano Tartufi (Similarity score: 4.38)
- Gaggli Suppen Spaß Muscheln (Similarity score: 4.85)
- Gaggli Gabelspaghetti (Similarity score: 6.45)
- Pasta Montegrappa Montegrappa Tagliatelle All'uovo (500g Packung) (Similarity score: 6.53)
- Bucki,gaggli Glöckchen Frischeier Nudeln (Similarity score: 6.98)
- Dorfmühle Faden Nestchen (Similarity score: 6.98)
- Dorfmühle Oberschwäbische Landnudeln Spiralen (Similarity score: 6.98)
- Dorfmühle Oberschwäbische Land Nudeln Breite Bandnudeln (Similarity score: 6.98)
- Dorfmühle,oberschwäbische Land Nudeln Schwäbische Bandnudeln (Similarity score: 6.98)
- Dorfmühle, Dorfmühle Frischeier Schwäbische Spätzle (Similarity score: 6.98)
- Thirion Knepfle (Similarity score: 6.98)
- Belle France,le Réflexe Bio Tagliatelles Aux Oeufs Frais (Similarity score: 7.11)
- Agnesi Teigwaren Lasagne All Uovo (Similarity score: 7.60)