Brownie chocolat us
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1828kj (437 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1828kj (437 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 23 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 7.1g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.1g |
| Saturated Fat | 13.8g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 52.87356321839081% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 52.9% |
| Saturated Fat Value | 13.8g |
| Score | 23 |
| Sodium | 160mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 160mg |
| Sugars | 33.7g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 33.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bundlz Apple & Blackberry Oats, Cereal & Raisins (Similarity score: 11.78)
- Castellane Mini Navette Façon Pain D'épice (Similarity score: 14.05)
- Cake Bitte Cherry (Similarity score: 14.79)
- Alisa's Cookies Romia (Similarity score: 15.08)
- Supervalu Inc Shoppers Value, Cookies, Vanilla Creme (Similarity score: 15.50)
- Carrefour Petits Roulés Nappés (Similarity score: 15.81)
- Maison Taillefer Petits Financiers Aux Amandes (Similarity score: 16.10)
- J L Brichard Gauffres Brichard (Similarity score: 17.86)
- Mini Financier Aux Amandes, Pur Beurre (Similarity score: 18.09)
- Bonne Maman Gâteau Marbré Au Chocolat Au Beurre Frais (Similarity score: 18.18)
- Dal Colle Fresca Colomba (Similarity score: 18.28)
- Dal Colle Fresca Colomba (Similarity score: 18.28)
- U2 Merendine Ricoperte Al Cacao E Farcite (Similarity score: 18.34)
- Marble Cake (Similarity score: 18.70)
- Küchenmeister Gâteau Marbré (Similarity score: 18.70)