Brioche Pasquier,Pasquier Le Pain Azyme Equilibre
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1569kj (375 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1569kj (375 calories/kcal) |
| Fiber | 3 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 11g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -4 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 2.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Vie Claire Pain Azyme Au Froment (Similarity score: 0.71)
- Paul Hemann Pain Azyme Froment Paul Heumann (Similarity score: 0.71)
- Rishon Matza (Similarity score: 5.32)
- Croustia,paul Heumann Pain Azyme Froment (Similarity score: 5.70)
- Paul Heumann Matzen (Similarity score: 5.70)
- Paul Heumann Matsot Tradition (Similarity score: 6.18)
- Paul Heumann Matsot Tradition Pain Azime Extra Fin Strictement Cacher (Similarity score: 6.18)
- Tortiglioni (Similarity score: 7.28)
- Riso Arborio Riso Arborio Risotti Reis (Similarity score: 7.63)
- Via Antica Pennoni Rigati (Similarity score: 8.18)
- Ferrero Graine De Couscous Fin 1 Kg Ferrero (Similarity score: 8.32)
- Coop,naturaplan Amaranthpops (Similarity score: 8.36)
- Auchan Mini Farfalle (Similarity score: 8.54)
- Auchan Coquillettes Rapide 3min (Similarity score: 8.54)
- Auchan Petits Paniers Pâtes Alimentaires De Qualité Supérieure (Similarity score: 8.54)
Ingredients List
- Wheat Flour
- Water
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)