Brioche au beurre
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1573kj (376 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1573kj (376 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.5g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.5g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 68.75% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 68.8% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 19 |
| Sodium | 360mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 360mg |
| Sugars | 13g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 13g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Brioche Tressée Pur Beurre (Similarity score: 1.65)
- Brioche (Similarity score: 4.84)
- E Leclerc,leclerc Brioche Beurre (Similarity score: 4.84)
- Brioche (Similarity score: 4.84)
- Ma Boul'ange La Gâche Vendéenne (Similarity score: 5.86)
- Mini Pain Au Chocolat (Similarity score: 6.68)
- Auchan Pain Au Chocolat (Similarity score: 6.68)
- Auchan Pain Au Chocolat Beurre X4 (Similarity score: 6.68)
- Pain Chocolat Pur Beurre Aop (Similarity score: 7.74)
- Kirkland Pains Au Chocolat (Similarity score: 9.04)
- Nos Régions Ont Du Talent,leclerc Gâche Vendéenne Pur Beurre À La Crème Fraîche (Similarity score: 9.84)
- Auchan Gache Terroir Auchan 400g (Similarity score: 9.84)
- Brioche Tressée Pur Beurre (Similarity score: 11.56)
- Brioche (Similarity score: 11.56)
- Brioche Biologique Tressée (Similarity score: 12.24)