Boules complet
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 820kj (196 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 820.0kj (196 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.4g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.4g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 22.222222222222225% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 22.2% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 3 |
| Sodium | 480.0mg |
| Sodium Points | 5 |
| Sodium Value | 480.0mg |
| Sugars | 1.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Almare Knusper Filets (Similarity score: 7.75)
- Auchan Tortilla De Patata Fresca Con Chorizo (Similarity score: 8.55)
- Fiorentini Bio Pane Integrale (Similarity score: 8.67)
- Alnatura Gebratene Nudeln Thai Curry (Similarity score: 8.72)
- King Oscar Filety Z Makreli W Sosie Pomidorowym (Similarity score: 9.50)
- Sainsbury's Buttermilk Crumpets (Similarity score: 10.01)
- Saupiquet Filets De Maquereaux À La L'indienne (Similarity score: 11.24)
- Riz Cantonais 1kg (Similarity score: 12.05)
- Nems De Poulet (Similarity score: 12.27)
- Isabel Salade Italienne Isabel (Similarity score: 12.36)
- Coop Crêpes Au Fromage (Similarity score: 12.42)
- Mestemacher Pan Integral De Centeno Con Linaza Y Salvado De Avena (Similarity score: 12.44)
- Tre Galette Galettes Farine De Blé Noir Agriethique 4 X 60 G (Similarity score: 12.61)
- Tre Galette Galettes Farine De Blé Noir Agriethique 6 X 60 G (Similarity score: 12.61)
- Ré Galette,tre Galette Galettes Farine De Blé Noir Agriethique 3 X 60 G (Similarity score: 12.61)