Borsari Panettone crema tiramisù
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1615kj (386 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1615kj (386 calories/kcal) |
| Fiber | 2 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 8g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 55.55555555555556% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 55.6% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 17 |
| Sodium | 176mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 176mg |
| Sugars | 24g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Motta Panettone Tiramisu (Similarity score: 9.61)
- Maina Maina Panettone Choco Brownie (Similarity score: 10.85)
- Bauli Il Panettone Pistacchio (Similarity score: 11.40)
- Panettone Creme Au Chocolat 800gr (Similarity score: 13.72)
- Maina Panettone Creme Patissiere 800gr (Similarity score: 13.72)
- Maina Panettone Al Prosecco (Similarity score: 13.72)
- Cookies (Similarity score: 14.17)
- Panettone (Similarity score: 14.29)
- Panettone (Similarity score: 14.53)
- Cruzilles Panettone Limoncello (Similarity score: 14.92)
- Panettone Di Milano (Similarity score: 15.21)
- Colomba Pasquale (Similarity score: 15.32)
- Melegatti Panettone Panna E Cioccolato (Similarity score: 15.58)
- Candy Bar Pie Peanut Butter Ice Cream Bars With Fudge Flakes & A Salty Pretzel Fusion, Covered In A Dark Chocolatey Coating, Candy Bar Pie (Similarity score: 16.09)
- Maina Maina Panettone Tiramisù Il Golosone (Similarity score: 16.70)