Bontal,Maxi dì,Giglio Stelline all’uovo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1561kj (374 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1561kj (374 calories/kcal) |
| Fiber | 3.8 |
| Fiber Points | 4 |
| Fiber Value | 3.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 9 |
| Proteins | 14g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14g |
| Saturated Fat | 1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 28.57142857142857% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 28.6% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | -5 |
| Sodium | 16mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 16mg |
| Sugars | 3.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gold Landnudeln Geschabte Eierspätzle (Similarity score: 9.10)
- Nudelhof,lidl,erfurter Teigwaren Suppen Nudeln (Similarity score: 10.54)
- Valpi Bio,valpi Form Spaghetti De Riz Brun (Similarity score: 11.62)
- Tagliatelle (Similarity score: 12.02)
- Jeronimo Martons Makaron Szlachecki (Similarity score: 12.61)
- Franprix Penne Multicolorea (Similarity score: 12.83)
- Penne Al Nero Di Seppia (Similarity score: 13.07)
- Mattarello Style Rolled Lasagna (Similarity score: 13.11)
- Lidl Suppen Nudeln (Similarity score: 13.46)
- Pedon Amaranto (Similarity score: 13.53)
- Franprix Farfalle (Similarity score: 13.75)
- Franprix Coquillages Multicolores (Similarity score: 13.75)
- Franprix Torsades (Similarity score: 13.75)
- Oryza Coucous (Similarity score: 14.06)
- Dia Lasagnes (Similarity score: 14.68)