Belle France Riz Long Grain Étuvé
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1509kj (361 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1509kj (361 calories/kcal) |
| Fiber | 1.5 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 7.3g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.3g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | -1 |
| Sodium | 6mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 6mg |
| Sugars | 0.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- U, U Bio Riz Long Étuvé (Similarity score: 2.83)
- Sans Marque,soufflet Riz Incollable (Similarity score: 2.83)
- U Riz Long Grain Étuvé 10 Minutes (Similarity score: 2.83)
- Bon Ri Riz Long Grain (Similarity score: 2.84)
- Ecor Riso Thailandese Rosso Integrale (Similarity score: 3.51)
- Carrefour Bio Riso Venere (Similarity score: 3.95)
- La Finestra Sul Cielo Riso Carnaroli Integrale (Similarity score: 3.95)
- Holland & Barrett Organic Long Grain Brown Rice (Similarity score: 4.06)
- Bon Ri Riz Du Brésil (Similarity score: 4.08)
- Le Forban Riz Basmati (Similarity score: 4.32)
- Risovì, Riso Vignola,riseria Vignola Giovanni S P A Fantasia Integrale (Similarity score: 4.35)
- Fior Di Loto Riso Ribe Integrale (Similarity score: 4.88)
- Taureau Ailé Ta Riz Etuv 10' (Similarity score: 5.08)
- Panzani Pz Riz Indica Etuve 5kg 1 (Similarity score: 5.08)
- Taureau Ailé Ta Riz Etuve 10' 1,8kg (Similarity score: 5.08)