Bauli Bauli Panettone 3 Cioccolati 750G
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1648kj (394 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1648kj (394 calories/kcal) |
| Fiber | 1.7 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.7 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 20 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 6.6g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.6g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 58.82352941176471% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 58.8% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 19 |
| Sodium | 188mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 188mg |
| Sugars | 27g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 27g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bauli Panett Cointreau Gr750 Bauli (Similarity score: 12.99)
- Ciro Panettone (Similarity score: 13.66)
- Favorina,lidl Panettone Al Cioccolato (Similarity score: 13.94)
- Migros Tarte À La Crème (Similarity score: 14.42)
- Bonifanti Panettone Farci À La Crème De Zabaglione, Sans Écorce D'orange Ni Raisins Secs (Similarity score: 14.93)
- Rustic Bakery Inc Rustic Bakery, Glazed Handmade Gingerbread (Similarity score: 15.35)
- Panettone Al Cioccolato (Similarity score: 15.85)
- Maina Pandoro Il Golosone (Similarity score: 16.01)
- Lemon Bar (Similarity score: 16.90)
- Panettone Avec Pepite De Cacao Et Creme De Chocolat (Similarity score: 16.98)
- Mini Pandoro (Similarity score: 17.18)
- Balocco Panettone (Similarity score: 17.46)
- Motta Il Pandoro (Similarity score: 17.50)
- Dulcesol Tarta De Manzana (Similarity score: 17.52)
- Dulcesol Tarta De Manzana (Similarity score: 17.52)