Bagley,Rumba Rumba
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1909kj (457 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1909kj (457 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 21 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 8.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.5g |
| Saturated Fat | 8g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 47.05882352941176% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 47.1% |
| Saturated Fat Value | 8g |
| Score | 21 |
| Sodium | 279.99999999999994mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 280mg |
| Sugars | 28g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lu Lu Thé Pocket (Similarity score: 9.84)
- Crostata Frutta Mista (Similarity score: 9.97)
- Trecce Con Marmellata (Similarity score: 9.97)
- Auchan Biscuit Sec Pause Thé (Similarity score: 11.21)
- Monoprix 8 Mini Gaufres Moelleuses Aux Oeufs Frais (Similarity score: 13.72)
- Monoprix 6 Gaufres Moelleuses Aux Oeufs Frais (Similarity score: 13.72)
- Saiwa Mondelez Interational Saiwa Oro Più Gocce Gustose (Similarity score: 14.37)
- Cuétara Mini Campurrianas (Similarity score: 14.64)
- P'tit Déli,marque Repère Gaufres Poucrées X 6 (Similarity score: 14.82)
- Cuétara Campurrianas (Similarity score: 14.85)
- Weis Weis, Iced Oatmeal Cookies (Similarity score: 14.89)
- Dulcesol Cookies Pasas (Similarity score: 15.15)
- Go! Life,p W Spomet Go!life (Similarity score: 15.32)
- Galette Frangipane 450 G (Similarity score: 15.33)
- Galette Frangipane (Similarity score: 15.33)