Autour du riz Risotto complet aux cèpes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1523kj (365 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1523kj (365 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.2g |
| Saturated Fat | 0.9g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 40.90909090909091% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40.9% |
| Saturated Fat Value | 0.9g |
| Score | -1 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 1.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- The House Of Rice Parboiled Langkornreis (Similarity score: 6.83)
- Semper Gluten Free Linguine Pasta (Similarity score: 7.45)
- Mondo Italiano Fusilli (Similarity score: 8.42)
- Delhaize Riz Brun (Similarity score: 8.81)
- Mondo Italiano Fusilli Tricolore (Similarity score: 8.88)
- Panag Sp Dakos S A Pasta & Food Products Tagliatelle (Similarity score: 10.23)
- Shell Pasta From 100% Durum Wheat Semolina (Similarity score: 10.23)
- Pasta From 100% Pure Semolina (Similarity score: 10.23)
- W U H Küchle Gmbh & Co Kg Back Oblaten, D40mm (Similarity score: 10.40)
- Küchle Back Oblaten (Similarity score: 10.40)
- K Classic Penne Rigate Nudeln (Similarity score: 10.77)
- K Classic Spaghetti Nudeln (Similarity score: 10.77)
- K Classic Fusilli Nudeln (Similarity score: 10.77)
- Golden Sun Parboiled Reis (Similarity score: 11.32)
- Goldensun Riz Long Étuvé (Similarity score: 11.32)